Maailma Turismiorganisatsiooni esialgsetel andmetel tehti 2007. aasta jaanuarist augustini kogu maailmas 610 miljonit välisreisi, mis on 5,6 protsenti rohkem võrreldes eelmise aastaga.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskus avaldas ülevaate Eesti ja maailma turismist 2007. aasta jaanuarist kuni septembrini, millest selgub, et sellel aastal jaanuarist augustini tehti 610 miljonit ööbimisega välisreisireisi arv, mis on 32 miljonit ehk 5,6 protsendi võrra rohkem kui aasta varem.
Heade tulemuste peamiseks põhjuseks peab Maailma Turismiorganisatsioon (UNWTO) maailma majanduse head olukorda. Tulemused on head nii arenevates ja üleminekuriikides kui ka arenenud riikides. Põhiline osa maailma majanduse kasvust tuleneb aga arenevate ja üleminekuriikide headest tulemustest.
Reisimine Euroopa riikidesse on 2007. aasta jaanuarist augustini kasvanud 4,2 protsendi võrra, võrreldes 2006. aasta sama perioodiga. Euroopa regioonidest olid kõige paremad tulemused Lõuna-Euroopal, kus reiside arv kasvas seitse protsenti. Eesti lähiriigid – Soome, Läti ja Leedu – kuulusid sihtkohtade hulka, kus turismi kasv on Euroopa keskmisest kiirem. Lätis ja Leedus on märkimisväärselt kasvanud Venemaa turistide arv, suurenenud on ka turism Norrast, samuti Balti riikide vaheline turism.
Reisimise kasvu on mõjutanud odavlennufirmade liinivõrgu jätkuv areng. Olulise osa Euroopa-sisese turismi kasvust andsid reisid odavlendudega.
Sihtkoha valikul tähtsustatakse järjest enam kvaliteeti, vastukaaluks paari eelmise aasta trendile, kui määravaks said odavad pakkumised.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.

Hetkel kuum

Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Siin laiub potentsiaal. Ees Talsinki visuaal ja taamal Tallinna Sadama arendatav ala.   Vasakule, kaadrist välja jääb investoreid paelunud Tallinna Linnahall. Eesolevasse hoonesse plaanib ankruüürnik asuda aastal 2028
Uudised
  • 18.08.26, 10:59
Magus diil: Sõõrumaa sai Talsinki kvartalisse toeka kaasomaniku
Restate’i uus tegevjuht Anton Kruglov võtab teatepulga üle.
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Sarikapärg käes! Rõõmsad sarikalised.
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Sellisena peaks see ujula kompleks valmima 2028. aasta kevadeks.
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
Pärnu kinnisvaraturg ei konkureeri enam üksnes kohalike ostjate pärast, vaid linn pakub huvi ka inimestele Tallinnast, Tartust ja Soomest, kes otsivad teist kodu, investeerimiskorterit või võimalust kolida rahulikumasse elukeskkonda. Seileri Kvartal kerkib kunagise Pärnu Masinatehase alale ning annab endisele tööstusmaale uue funktsiooni ja piirkonnale uue ilme.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.08.26, 09:46
Pärnu taristu- ja kinnisvara-investeeringud meelitavad huvilisi kiirelt tegutsema

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele