Tulenevalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja
elektriaktsiisi seadusest hakkavad 1. jaanuarist 2008 elektritarbijad maksma
igalt kasutatud elektri kilovatt-tunnilt 5,9 senti aktsiisitasu.
Aktsiisitasu hakkab elektriarvel kajastuma eraldi reana. Seega ühele keskmisele perele, kes tarbib aastas ligi 3500 kWh elektrit (Eestis tarbib ligi 375 000 peret keskmiselt sellise koguse elektrit), lisandub arvele umbes 17 krooni kuus, teatas Eesti Energia.
Aktsiis laekub riigieelarvesse ja selle kogub kokku võrguettevõtja. Aktsiisimaks on kehtestatud ka bensiinile, tubakale ja alkoholile ning alates 1. jaanuarist 2008 ka maagaasile ja elektrile.
Laekunud elektriaktsiisi kasutatakse keskkonnatasude seaduses sätestatud korras – sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi hoidmiseks, loodusvarade taastootmiseks ja keskkonnakahjustuste heastamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.