Danske Marketsile kuuluv Soome investeerimispank Mandatum soovitab Elcoteqi aktsiat müüa enne aktsiaemissiooni, kuna ettevõttel on raske ilma läbi ajada seoses edasi halveneva konkurentsisituatsiooni ja rahavooga.
Kuna ettevõte on jäänud ärikeskkonna muutustele reageerimisega kaks-kolm aastat hiljaks, ei ole enam kindel, et ettevõte on suuteline oma äri paremuse poole ümber pöörama arvestades rahavoogude suunda, ettevõtte turuväärtust ja võlgu.
Elcoteq taaskinnitas aktsia hinnasihiks kolm eurot soovituseks müü.
Analüütikud ootavad veel sel aastal uue kulude kokkuhoiu programmist teada andmist. Ettevõte teatab tõenäoliselt olulisest võimsuste vähendamisest või tehaste sulgemisest – Eestis, Peterburis ja/või Aasias.
Analüütikud prognoosisid 2008. aastaks Elcoteqi käive 12 protsendist vähenemist ja 2009. aastaks 13 protsendist vähenemist arvestades tõenäolise Nokia tellimuse kaotamist ja tasast müüki RIMile.
Ettevõte vajab tõenäoliselt aktsiaemissiooni ja uue võla tegemist. Kuna aktsiate emiteerimine on tõenäoline, soovitavad analüütikud aktsiat müüa enne emissiooni.
Elcoteqi aktsia maksis eile 4,30 eurot, olles tänavu kukkunud 56 protsenti.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Hetkel kuum

Siit peaks see muutus kahe ettevõtte ühisjõul algama. See hoone peaks valmima 2027. aasta lõpus. Selle hoone arhitektuurse lahenduse tegi Apex Arhitektuuribüroo OÜ.
Uudised
  • 11.08.26, 11:38
Jõudude liitmine: Liven ja Lumi Capital asuvad muutma eluasemeturgu. Realiseeruvad 7 tegurit
Uusarenduste turul koidab hinnalangus. Liven ja Lumi Capital panevad koostöös Tallinna bussijaama kõrvale püsti ühise üürimaja.
Raha arendussektoris muudab asukohta.
TOP
  • 14.08.26, 12:54
Suur arendajate käibe TOP: miljonäride eliit kosus. Esikolmiku käes on pea 1/3 üldtulemusest
Kes moodustavad siin eliidi? Tulemuste võrdlev analüüs ilmestab olukorda.
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!
Pealt kullakarvaline, seest siiruviiruline.
TOP
  • 17.08.26, 12:27
Kasumimiljonäridest arendajate TOP 2025: turu koondumine jätkub - nemad määravad suuna
Kasumitulemused peegeldavad turu jõujoonte ümbermängimist
Sarikapärg käes! Rõõmsad sarikalised.
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Hepsor Eesti maajuht Mihkel Mäger.
Uudised
  • 12.08.26, 07:00
Päikesepaneel jätab kortermaja elanikud rahalisest võidust ilma
Restate’i uus tegevjuht Anton Kruglov võtab teatepulga üle.
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Restate`i asutaja Risto Abel andis tegevjuhi ameti edasi
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele