• 27.12.07, 15:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Elektriarvele lisandub aktsiisitasu

1. jaanuarist hakkavad elektritarbijad maksma igalt kasutatud kilovatt- tunnilt 5 sendi aktsiisitasu käibemaksuta arvestusest, kirjutas Valgamaalane.
Tulenevalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seadusest hakkavad 1. jaanuarist 2008 elektritarbijad maksma igalt kasutatud kilovatt-tunnilt 5 senti aktsiisitasu käibemaksuta arvestuses. Aktsiisitasu hakkab elektriarvel kajastuma eraldi reana. Seega ühele keskmisele perele, kes tarbib aastas ligi 3500 kWh elektrit, lisandub arvele umbes 17 krooni kuus käibemaksuga arvestuses.
Aktsiis laekub riigieelarvesse ja selle kogub kokku võrguettevõtja. Elektriaktsiisi kasutatakse keskkonnatasude seaduses sätestatud korras – sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi hoidmiseks, loodusvarade taastootmiseks ja keskkonnakahjustuste heastamiseks.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.05.26, 09:58
AI ei muuda kinnisvarasektorit futuristlike robotitega, vaid paneb hooned enda ajalugu mäletama
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele