Letofin Trading LLC, Eesti toornafta
kaupleja, plaanib ehitada suurimat vedelgaasi terminali Läänemere rannikule
Euroopa nõudmise suurenemisega.
Letofini mitte täidesaatev direktor Mark Eivin ütles, et ettevõte plaanib investeerida ca 80 miljonit eurot ehk 1,2 miljardit krooni, et ehitada terminal, mis on suuteline laadima ja ladustama vedelgaasi. Letofini partneriks võib saada Royal Dutch Shell Plc või Algeria's Sonatrach kütuseturul, kirjutas Bloomberg.
Eivin lisas, et esiteks on see ladustamise ja alles siis transiidi terminal, mis lubab seda kasutada riigi varade kauplemiseks või hoiustamiseks.
Letofin Trading LLC kuulub aktsiaseltsile Letofin, mis kuulub Leonid Eivinile ja Mark Eivinile ja Bulmonix Trade OÜle, mille üks omanikke on Jüri Mõis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kes Kiili alevisse sisse keerab, märkab kindlasti uusi elumaju. Kus on inimesed, sinna saagu ka teenused ja töökohad. Selle eest hoolitseb alevi põhjaservas arenev Veski Tehnopark, Kontsepti büroo arhitektide täislahendus.
Hetkel kuum
Tegelikult on peale Poola Eesti investoritele veel teinegi võimalus