• 25.01.08, 10:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Suur edasiminek sünteetilise elu loomisel

Craig J Venteri instituut teatas esimese sünteetilise genoomi loomisest. Loodud DNA tehismolekul on Venteri sõnul suurim defineeritud struktuuriga inimese poolt loodud molekul.
582 970 aluspaari pikkune Mycoplasma genitaliumJCVI-1.0 tehisgenoom on 20 korda suurem kui suurim seniloodud sünteetiline DNA molekul, mille pikkuseks oli 32 000 aluspaari, teatas Eesti geenikeskus GenomeWeb News vahendusel
Mullu juunis said Venteri instituudi teadlased hakkama eelmise olulise teetähisega sünteetilise bioloogia valdkonnas – nad siirdasid ainurakse Mycoplasma mycoides genoomi teisele ainuraksele Mycoplasma capricolum.
Sünteetilise genoomi loomist nimetavad teadlased ise teiseks suureks sammuks sünteetiliste organismide loomise suunas. Järgmises etapis loodavad teadlased luua elavad rakud, mis baseeruvad sünteetilisele DNA-le. Venter tunnistab kavatsuse keerukust, ent usub, et see eesmärk on sel aastal teostatav.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele