Rootsis tugevneb vastuseis Saksa-Vene
konsortsiumi Nord Streami kavandatavale gaasijuhtmele ning ohus on konsortsiumi
plaan ehitada välja Gotlandi saare Slite sadam.
Eelmisel aastal otsustas Gotlandi kohaliku omavalitsuse transpordiküsimuste osakond sõlmida Nord Streamiga leping saare suuruselt teise sadama Slite väljaehitamiseks, vahendas ETV24 "Aktuaalset kaamera".
Sadamat soovib Nord Stream kasutada kahe aasta jooksul kui laoplatsi ja baasi gaasitrassi ehitustöödeks Gotlandist idapool Rootsi majandusstsoonis. Gotlandi läänikohus tühistas eile aga selle otsuse põhjendusega, et transpordiosakond ei olnud piisavalt pädev organ nii tähtsat küsimust otsustama.
Lepingut Nord Streamiga hakkab nüüd arutama kommuuni volikogu, kus valitseb aga gaasitrassi suhtes väga kriitiline suhtumine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvarasektoris ei kulutata täna kõige rohkem aega ehitusplatsil või koosolekutel, vaid info otsimisele. Sama hoone kohta võib eksisteerida korraga mitu erinevat “tõde”, millest üks asub Excelis, teine PDF-is, kolmas haldustarkvaras ja neljas kellegi peas. Kui kellelgi on nüüd ja kohe vaja teada, millal mingil hoonel katus vahetati, kui suur on tegelik üüritav pind või kas ventilatsioonisüsteemil on kehtiv hooldusleping, võib vastuse leidmine võtta tunde või isegi päevi.