1Partner Kinnisvara kinnisvarakonsultant Ville Värk kirjutas Äripäeva lisas Oma Maja, millised saavad olema alanud aasta muutused kinnisvaraturul Tallinnas ja selle lähiümbruses ning, et esimene poolaasta on peamiselt vaheetapp näitamaks hindade stabiliseerumist.
Võib väita, et suurem hinnakorrektsioon on siiski toimunud ning 2008. aasta esimesel poolel võiks hindade alanemist oodata pigem selgelt ülehinnatud projektide ja üksikobjektide puhul. Kindlasti ei ole oma põhja saavutanud halva ehituskvaliteedi, olematu infrastruktuuri ja poolikute kommunikatsioonidega põllupealsed arendused.
Uute eramute, paarismajade ja ridaelamubokside pakkumiste hulk oluliselt ei suurene, kuna massiline müügimajade ehitus on praeguseks lõppenud.
Selgelt on tuntav viimase aasta jooksul tekkinud nõudlus, kuid kinnisvarasektori ja majanduse kajastamine ajakirjanduses kohati põhjendamatult mustades toonides, on jätnud oma jälje ning paljud ostuotsused on sellest johtuvalt ka edasi lükatud. Aasta esimene pool saab olema vaheetapp näitamaks, et hinnad on stabiliseerunud, suuremad muutused toimunud ning teatud hinna juures ostuotsus igati mõistlik ja põhjendatud.
Elamute puhul jäävad endiselt nõutuimaks Viimsi ja Tabasalu suunale jäävad mereäärsed elamurajoonid. Hinnatud on Harjumaa valdade keskustes, väiksemates asulates või nende lähiümbrustes paiknevad elamurajoonid.
Mõningast hindade alandamist on oodata ka põllupealsetele arendustele müüdavate kruntide osas. Uute arendusprojektide algatamine on peaaegu et peatunud.
Kokkuvõtvalt saab väita, et müügiperioodide märgatavat pikenemist oodata ei ole, kuna need on johtuvalt viimasel aastal kinnisvarasektoris toimunud sündmustele seda juba piisavalt teinud.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Megadiili võrmefiguur EfTEN Capitali juht Viljar Arakas tunneb rõõmu.
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Fotol on Tõnu Toompark ja Karin Vinkel võtsid teemad osadeks hoo ning lustiga.
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
Antud piirkonnas arhitektuurselt ja linnaruumiliselt probleemne Solarise Keskus püstitati 2009. aastal Estonia teatri ja Eesti Panga ning Teatri väljaku lähistele. Värske juht püüab seda keskust päästa. Kas see õnnestub, näitab aeg.
Saated
  • 10.08.26, 06:15
Kroonilises kahjumis Solarise värske juht: “Keskuse väärtus on tegelikult suurem, kui praegu paistab”
Kahjumis tammuval ettevõttel on kaelas kümnete miljonite eest laenukohustisi
City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov osutab turukurioosumile.
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm vaatab tulevikku optimismiga.
Uudised
  • 10.08.26, 10:44
Tallinna suurima linnaosa arendaja kaotas raskelt kasumit, ent ambitsioon kannustab
Möödunud aasta võrdlusbaasi mõjutas maadiil
Hooned kerkivad. Hoonete projekti arhitektuurse lahenduse on loonud ARS Projekt.
Uudised
  • 10.08.26, 11:13
Leedu investorid panid Endoveri võlakirjadele käpa peale
Vaata galeriist, kuidas arendus välja hakkab nägema
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost on riiklikult tunnustatud kinnisvara korrashoiu ekspert ning kutseline kinnisvarahaldus- ja hooldusjuht (tase 6).
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele