Tänavune soe talv on küttekulude kokkuhoiu
mõttes olnud igati hea, kuid puidutööstustele üks viimaste aastakümnete
murerohkemaid.
Mitu saetööstust on tooraine nappuses oma tegevuse lõpetanud ja allesjäänud puidutööstustele on vesine talv toonud rohkesti uusi muresid, mis kipuvad metsameestele üle jõu käima, kirjutas Virumaa Teataja.
“Viimased aastad pole metsameestele kerged olnud, sest nappima on hakanud kvaliteetset kodumaist palgimaterjali,” rääkis Vajangul asuva ASi Kasepuu saeveski omanik Marmelt Riibe.
„Pehme talv ja mudasse uppuvad metsateed ei võimalda palgikoormaid välja vedada,” kirjeldas Marmelt Riibe olukorda meie metsades ning lisas, et veel hullem on olukord seal, kus ikkagi puud metsast välja on veetud ja nüüd suured poriroopas ja rikutud teed asuvad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tema sõnul on häda ka majanduslanguses, mis on pidurdanud järsult ehitustegevust ja saematerjali järele puudub vajadus.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.