Hansapanga analüütik Sander Danil ütles aripaev.ee-le, et Arco Vara teenindusdivisjon oli grupi nõrgim lüli viimases kvartalis.
"Arvestades kinnisvaraturu arenguid 4. kvartalis, oli tulemus enamvähem ootuspärane. Ärikasum jäi küll veidi ootusele alla, kuid puhaskasum vastas meie prognoosile. Teenindusdivisjon oli grupi nõrgim lüli viimases kvartalis, kuna vähenenud tehingute maht ei katnud divisjoni hoogsast laienemisest tulenevat kulude kasvu," rääkis Danil.
Danili sõnul ei ole eelmise aasta tulemused Arco aktsia hinna kujunemisel olulise tähtsusega. "Palju tähtsam küsimus on, kuidas edenevad suuremad arendusprojektid ning milliseks kujuneb nende ajagraafik. Mulle hetkel paistab, et detailplaneerigute ajamine kulgeb rahuldavalt ning arvestades ka eeldatavat ehitushindade langust võib mitme suurema projekti ehitusega veel sel aastal pihta hakata. Hetkel ei plaani olulisi muudatusi prognoosides," lisas analüütik.
Kinnisvaraarendusfirma Arco Vara teenis viimases kvartalis 199,4 miljoni kroonise käibe juures 28,6 miljonit krooni kahjumit. 2006. aasta viimases kvartalis ulatus kontserni puhaskasum 162,5 miljoni kroonini.
Arco Vara kahjumi taga on kinnisvarainvesteeringute ümberhindluste kõva kõikumine. Kui aasta eest hinnati viimases kvartalis kinnisvara oma portfellis üles 353,9 miljoni krooni eest, siis lõppenud kvartalis kõigest 10,5 miljoni krooni jagu.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele