Kuna eramu projekt läheb maksma vähemalt 100 000 krooni ning asjaajamiseks kulub peaaegu pool aastat, hakatakse ehitama visandite järgi, kirjutab tänane Äripäeva ehituse rubriik.
"Ehitatakse mingite piltide järgi ja siis üks Ivan kombineerib sõlmi ehituse käigus nn omast kogemusest ning tulemus on õudne," peab ehitusekspert Eduard Sepp vaid ehitusloa aluseks oleva eelprojekti põhjal eramu püstitamist kahtlaseks.
"Ega alla 100 000 krooni enam ühtegi täismahus projekti saa," annab OÜ Arhitektuuribüroo Toomas Kivi arhitekt Toomas Kivi orienteeruva hinnaklassi umbes 150ruutmeetrise eramu ehitamisel. Sellise projekti valmimiseks kulub neli-viis kuud.
Arhitekti ja Inseneribüroo ARX OÜ arhitekt Ilmar Heinsoo leiab, et korraliku eramu ehitamisel piisab ka põhiprojektist, kuna eelprojekt on liiga üldine, kuid tööprojekt jällegi liiga kulukas. Tavaliselt hangib kütte ja ventilatsiooni tööjoonised ikka ehitaja. "Tihti ei oska inimesed jooniseid lugeda: plaanidest veel saadakse jagu, kuid kolmandast mõõtmest üldse mitte."
Loe pikemalt Äripäevast.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 22.06.26, 11:47
Liven rühib edasi ja ostab Berliinis järgmise kinnistu
Liveni Berliini projektide investeeringud on väärt priskeid miljoneid. Andero Laur vaatab tulevikku optimismiga
2
Saated
  • 22.06.26, 10:41
Maakler näeb Tallinna lähivallas investoritele head võimalust
3
Uudised
  • 04.12.11, 14:02
Isamaalaste abil miljonäriks
4
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
5
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.
6
Uudised
  • 22.06.26, 06:30
Välisresidentidest korteriostjate enamik on väljastpoolt Euroopa Liitu
Vaata, kuidas on korterihuvilistest välisresidentide struktuur muutnud 6 aastaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele