Tallinna linnavalitsus kavatseb homsel
istungil esitada linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt tõstetakse
restaureerimistoetuse ülemmäära kaks korda, 100 000 kroonini.
Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul hakatakse toetama ka pärast 1940. aastat ehitatud hoonete restaureerimist, näiteks Pirita-Kosel ja Maarjamäel 1950.-1960. aastatel ehitatud hooned. Eesmärk on motiveerida omanikke säilitama hoone algupärast välimust ka juhul, kui algupärased detailid on oluliselt amortiseerunud ning nende restaureerimine ei ole võimalik või majanduslikult põhjendatud.
Tallinna kultuuriväärtuste amet käivitas 2001. aastal projekti "Vana maja korda!". Eelmisel aastal toetati umbes 50 maja korrastamist.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?