Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi direktor
Üllar Lanno tutvustab Politseilehes virtuaalse lahkamise eeliseid, vastava
aparatuuri ostu Eesti kohtulaborisse rahastab Šveitsi riik.
Kompuutertomograaf lõikab inimkeha piltlikult 2,5millimeetristeks seibideks, millest pannakse arvutis kokku kolmemõõtmeline pilt. Välja tulevad pisimadki detailid, näiteks koekahjustuse sügavus, võõrkehad ja nende sisenemise tee.
Üllar Lanno lisab, et kujutised salvestatakse andmebaasi, mida tulevikus kasutatakse traumade võrdlemiseks. Viimase nelja aasta jooksul on maailmas tehtud 110 virtuaalset lahangut.
Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi meditsiinilise kriminalistika ekspert Vitali Vassiljev täiendab end praegu virtuaalse lahangu vallas. Kohtuekspertiisi Instituudi uude hoonesse tuleb nii röntgenkompuutertomograafia (CT) kui MRI (Magnetic Resonance Imaging) aparatuur, mille ostmist rahastab Šveitsi riik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.