Ülemiste City ärilinnaku juht Gunnar Kobin peab kinnisvaraarendaja tööd maailmas kõige nürimaks ametiks, selgub tänasest ajakirjast Tehnotrend.
Hommik algab koosolekust arhitektiga, jätkub koosolekuga ehitajaga, seejärel kohtumine kliendiga, siis allkirjastamine notari juures, rahaülekanne pangas, kirjeldab ta arendaja tavalist päeva. Raha tuleb, ent lõbu ja emotsioone pole, lisab Kobin.
"Kui oled vaimuga inimene, siis mõnusad hetked on sellised, kui saad kliendiga vaielda, arhitektiga maja välja mõelda, ehitusläbirääkimisi pidada. Ülejäänud tegevus on nüri ja igav," sõnab ta.
Aastal 2002 ostis Kobin koos ettevõtjate Tõnis Paltsu ja Toomas Peegiga Viimsis kaheksa miljoni krooni eest ligi kuus hektarit maad. Kaks aastat hiljem müüdi see nelja-viiekordse vaheltkasuga edasi. Põhilise osa vahepealsest kinnisvaraarendaja tööst – maa jaotamine kruntideks, nende kinnistamise ja detailplaneeringu kehtestamine – tegi Kobin.
Ülemiste City ärilinnaku loomist ta aga kinnisvaraäriks ei nimeta. "Sellist tööstusharu pole Eestis varem olnud ja ehk ka maailmas mitte. Puhas kinnisvaraäri see pole ja ka kliendid on sellest aru saanud. Me ei räägigi peaaegu kinnisvaraarendusest," kinnitab ta.
Näiteks toob ta Ülemiste Citys ruume rentiva intelligentse kodu ja kontori lahendusi arendava firma Yoga Intelligence. "Nendega räägime sellest, kuidas restorani tulesid saaks sisse-välja lülitada arvuti teel. See on palju kihvtim kui see, mis värvi me seina värvime," märgib Kobin.
Pikemalt loe täna Äripäeva vahel ilmunud ajakirjast Tehnotrend.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.

Hetkel kuum

Arco Vara värske tegevjuht Rait Riim vaatab turule teotahtelise pilguga. Ta näeb põnevaid võimalusi.
Uudised
  • 26.05.26, 06:00
Riim: “Ainult uus maja ei ole enam piisav argument.” 2 prognoosi ja arendajaile ports soovitusi
Pealinnas on pakkumises 2 aasta jagu uusi kortereid. Kuidas lugeda uusarenduste laoseisu? Mis on siin potentsiaal?
Kinnisvarabüroo Uus Maa kutseline hindaja ja analüüsiekspert Mihkel Eliste.
Saated
  • 27.05.26, 10:56
Raha peitu! Rikkad pargivad raha tühjalt seisvatesse Tallinna luksuskorteritesse
Investland Bali partner Kristjan Ploompuu näeb lepingus perspektiivi.
Uudised
  • 29.05.26, 10:56
Eesti arendaja sõlmis Aasia nimeka hotelliketiga lukskuurorti avamise lepingu
20% kortereid on juba ette välja müüdud
Sellisena peaks see keskus valmima 2027. aasta lõpuks. Visuaal: LUND VISUAL
Uudised
  • 27.05.26, 11:07
Reterra pumpab Laagrisse 14,6 miljonit eurot
Kinnisvara ostes tuleb olla ettevaatlik, muidu võib tee viia ka kohtusse. Pilt on illustratiivne.
Uudised
  • 01.06.26, 10:52
Uus Maa kohtuekspert: 5 alahinnatuimat riski kinnisvara ostmisel
Arco Vara värske tegevjuht Rait Riim hoiab silme ees selget sihti.
Uudised
  • 28.05.26, 13:05
Eristuval turul muutub eluase tootest teenuseks - see on trend
Riim vastab, käsi südamel, kas ta julgeb ka 10 ja 20 aastat hiljem vaadata otsa kõigele arendatule.
Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits vaatab tulevikku visiooniga.
Saated
  • 28.05.26, 11:53
Ülemiste keskuse laienemine on paigas. Pärnits: pigem on numbrid õrnas rohelises
Business Arena Baltics 2026 näitas selgelt, et sektori järgmine arenguhüpe ei sõltu ainult suurtest strateegilistest otsustest, vaid ka sellest, kui sujuvalt toimivad igapäevased tööprotsessid.
  • ST
Sisuturundus
  • 11.05.26, 09:29
Kuidas kiirendada kinnisvaraprojekte ilma suurte investeeringuteta?
Olulisimad teemad Business Arena 2026 kinnisvarafoorumil

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele