Uus Maa Investeeringute osakonna juhataja
Ruben Gornischeff ütles Baltic Property Trust (BPT) poolt omandatud endise
Marati hoonena tuntud Tartu mnt 63 kinnistu kohta, et huvilisi oli palju,
BPT eeliseks teiste ees sai tugev finantsseis ja kiire tegutsemine tehingu
eesmärgil.
“Uus Maa alustas objektile ostja leidmist 2008. aasta alguses, objekti ostmise vastu tundsid huvi mitmed kinnisvara- ja investeerimisettevõtted, BPT eeliseks oli kiire tegutsemine, konkreetsus ja tugev finantsseis,” sõnas Gornischeff.
Uus Maa Kinnisvarakonsultantide OÜ ei saa tehinguhinda konfidentsiaalsusele viidates kommenteerida, ta märkis vaid, et tehing toimus turuhinnaga. Gornischeffi sõnul on käsitletava kinnisvaraprojekti ostu näol on tegemist pikaajalise investeeringuga, mille eesmärgiks on teenida üüritulu, seetõttu oli loomulik, et ostjaks oli rahvusvahelise taustaga kinnisvarainvestor.
„Hea asukoht, objekti suur maht, keskmisest madalam üüritase ja täiendav arenduspotentsiaal on märksõnad, millega Marati Maja all tuntud kinnisvaraobjekti võiks iseloomustada. BPT kinnisvarafondi jaoks oli oluline ka võimalus olemasolevat rahavoogu parandada, hoone vakants tehingu hetkel oli ca 10%. Seoses erinevate ruumide parendamisega otsitakse hoonesse jätkuvalt uusi üürnike,” rääkis osakonna juhataja tehingu plussidest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.