Enamuse eurooplaste jaoks on hind kolm
korda kõrgem, Taanile kuuluval autonoomsel Gröönimaal määrab aga hinna kütuse
jaemüügi monopoli õigustes omavalitsus.
Kohalik võim hoiab liitri hinda 3,77 Taani kroonil ehk 7,87 Eesti kroonil, et olla abiks saare kaluritele ja jahimeestele, kirjutas STT.
"Tulud on neil väikesed ja elutingimused arktilises piirkonnas on karmid," rääkis Gröönimaa omavalitsuse juht Hans Enoksen.
Et hindu all hoida, on saarevalitsus sõlminud naftafirmadega pikaajalisi lepinguid, rannikule on ladustatud suured küttevarud. Saare 57000 elanikust ei ole kõik ikkagi rahul. Eelkõige taksojuhid kaebavad viimase aja liiga kõrgete hindade üle.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.