Seitse aastat tehnoparke rajanud Mergo Holdingu juhatuse liige Andrus Piir ütles, et ta ei tea ühtki Eesti kinnisvaraarendajat, kes oleks saanud pangast pikaajalist laenu.
Piir tunnistas aripaev.ee-le, et ühelgi kinnisvaraarendajal pole õnnestunud pangast pikaajalist laenu kaubelda, ehkki pikaajaliselt jääb ärikinnisvara aastane tootlus vaid 5-8 protsendi kanti.
Kinnisvarabuumi lainel andsid pangad arendajatele vaid lühiajalisi laene, mida nood omakorda korduvalt pikendasid. "See on nähtavasti kõigil probleem number üks, et alates möödunud aastast ei taha pangad laenu pikendamisest midagi teada, ükskõik kui hea sinu äriprojekt ka pole," rääkis Piir.
Piiri sõnul on pankade suhtumine laenuandmisse langenud seitsme aasta tagusele tasemele. "Kõigil on ühtmoodi raske, kuid tuleb rasked ajad üle elada," kommenteeris Piir.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele