• 20.06.08, 17:39
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tammemäe: tegemist ei olnud sundmüügiga

Arco Vara juhatuse esimees Aare Tammemäe ütles AVEC Asset Managementi müüki kommenteerides, et tegemist ei olnud sundmüügiga, et firma kahjumit lappida.
„Ettepaneku ostuks tegi East Capital. Nemadki on börsiettevõte. Vaevalt et East Capital meile lihtsalt vastu tuleks ja ettevõtte välja ostaks,“ ütles Tammemäe.
Ühtlasi selgitas kinnisvarafirma juht, et tegemist ei olnud Arco Vara põhitegevusalaga, millest ei oleks mingi hinna eest loobutud, ning ühtede tegevusaladega firmas aga teiste kahjumeid ei lapita.
„Tark investor vaatab, kust kahjum tekib. Meil tuli kahjum teenindus- ja arendustegevusest. Kui arendad rohkem ja ei saa seda maha müüa, tuleb arusaadavalt kahjum. Teeninduse osa mõjutas tugevalt turulangus. AVEC on kasumlik ettevõte, aga see ei ole kuidagi seotud meie teenindus- ja arendustegevusega. Miks lappida ühtede tegevustega teiste auke? Me oleme avatud firma ja näitame investoritele täpselt, kust tulud ja kulud tulnud on. Lappima me selle tehinguga midagi ei pea ja see ei tulnud müügiga kellelgi mõttessegi,“ rääkis Tammemäe.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Müügi ajastust põhjendades ütles Tammemäe, et AVEC Asset Managementi juhitud kaks fondi olid end täis investeerinud ja nüüd oleks tulnud leida tee, mida mööda edasi minna. „Näiteks kui Äripäeva omanikfirmal on kellegi teisega ühisfirma, siis arutatakse selle strateegiaid koos. Kui üks mõtleb üht moodi ja teine teist moodi, siis leitakse olukorrast lahendus,“ tutvustas ta tehingu tagamaid.
Tammemäe sõnul tahab East Capital varahaldusfirmades olla kas enamusosanik või oma kontrolli suurendada. Sellest tingituna tuli ka tehing.
„Meile sobis East Capitali pakkumine ja jätkame koostööd edaspidigi,“ lausus Arco Vara juht.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Viimased uudised

Uudised
  • 03.12.25, 16:51
Coop taasavas Põltsamaal toidupoe
Uudised
  • 03.12.25, 16:45
Lennujaam investeerib reisiterminali laiendamisse 75 miljonit eurot
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
Uudised
  • 03.12.25, 11:45
Uus Maa: järgmisel aastal kasvab nii kinnisvaratehingute arv kui hind
Saated
  • 03.12.25, 10:46
Andero Laur uusarendustest: kui kliendile on mõeldud, siis müügid toimuvad
Uudised
  • 03.12.25, 10:17
2 galeriid: Endover alustas Voltas kõrghoonete ehitamisega - ruut maksab siin 9 700 eurot
Uudised
  • 03.12.25, 09:45
Ülemiste linnak pürib juhtivaks tõmbekeskuseks
Ülemiste piirkonda ootab lähiaastatel kümnendi üks suurimaid investeerimistsükleid. Ainuüksi Ülemiste keskuse 130 000 ruutmeetrile lisandub veel 50 000 ruutmeetrit.
Uudised
  • 03.12.25, 06:45
Vaata, kuidas on 5 aastaga muutunud laenude ühest pangast teise tõstmine

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele