Abilinnapea Taavi Aas ei usu, et Inglise
kolledži spordihoone sellepärast veel pankrotti läheb, et linnavalitsus keeldus
neile 10 miljoni krooni andmisest.
Tallinna ühe kuulsama kooli, Inglise kolledži sihtasutus esitas tänavu kevadel linnavalitsusele taotluse 10 170 210 krooni saamiseks, sest mullu valminud spordihoone ja ujula ehitus läks kavandatust ligi kaks korda kallimaks, kirjutas Postimees.
Sel esmaspäeval otsustasid aga linnajuhid, et ei mingit raha rohkem, põhjendus kõlas üpris karmilt: spordihoone ehitamisel tehtud kulutused ei ole läbipaistvad ning nende otstarbekus on kaheldav.
Inglise Kolledži Sihtasutuse juhatuse esimees, Arco Vara nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu ei ole linna keelduva otsusega sugugi nõus: «See on väga halvasti, et linn meie taotluse tagasi lükkas, neid asju – bastionimüüri väljakaevamine, puhastamine ja eksponeerimine ning muu selline, mille pärast kogu ehitus läkski kavandatust palju kallimaks – nõudis ju linn."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Inglise Kolledži nõukogu liige, abilinnapea Aas kinnitas, et kooli sihtasutus lisaraha saamata jäämise pärast pankrotti küll ei tohiks minna, sest spordihoone peab ise raha teenima.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.