• 15.07.08, 16:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korteri topeltpakkumine ei ole Eestis populaarne

USAs populaarsust kogunud uusarenduste müügi ebaõnnestumise järel korterite välja üürimine ei ole Eestis rikkalikku järgimist saanud. BREC Kinnisvara on siiani avastatutest ainus, kes otse kodulehel reklaamib välja nii ostu kui üürihinnad.
Kakumäel Jõekalda 14 korterelamu 24 korterist on kodulehe andmetel müüdud üks kahetoaline ligi kaks miljonit krooni maksnud korter. Üürile on aga antud 11 korterit ning ülejäänud 12, enamjaolt kahetoalised korterid on müügis hinnaga 1 497 600 kuni 1 998 360 krooni. Üürihinnad jäävad samade korterite puhul 6500 ja 10 500 krooni vahele kuus.
BRECi arvamust projekti käekäigu kohta aripaev.ee-l saada ei õnnestunud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kinnisvara vahendamisega tegeleva 1Partner Kinnisvara atesteeritud kinnisvaramaakler Maria Kopso ütles, et 1Partneril on üheaegselt nii üürile kui müügiks pakutava korteritega kogemus Tallinnas Lasnamäel Priisle 1B asuva kortermajaga ning veel paari välisinvestoritele kuuluva väiksema kortermajaga. "Arendajatel on üürile andmise idee tekkinud viimase poole aasta jooksul. Kui on selgunud, et kinnisvaraturul toimunud hinnalanguse tõttu ei ole võimalik kortereid realiseerida soovitud hinnatasemelt,“ ütles Kopso ning lisas, et tulemused on head, kuna kliendil tekib valikuvõimalus. „Samuti pakuvad arendajad välja lahendust, kus üüritakse õigusega hiljem osta.“
Küsides, milline võib olla kinnisvarafirma kasu, rääkis Kopso, et otseselt selle skeemiga vahendusfirma ei võida ega kaota. „Küll on aga üüri vahendamise tasu madalam müügitehingu vahendustasust. Teisalt on üürimine iga-aastane tegevus ning alati on võimalus, et korter lõpuks müüakse. Seega võib tulu pikemas perspektiivis olla hoopis suurem.“
Kinnisvarabüroo Uus Maa tegevjuht Mika Sucksdorff ütles, et peamiselt on korterite müümine ja üürile andmine samaaegselt ajendatud arendajate soovist tekitada endale kassavoog ning Uus Maa on seda isegi paarile arendajale soovitanud. „Nii arendaja kui potentsiaalsed üürnikud peavad arvestama paari asjaoluga. Arendaja peab mõtlema, et korterit hiljem müües ei ole enam tegemist uue korteriga ning nad peavad arvestama mingisuguse remondisummaga, sest peale üürniku väljakolimist võib olla vaja välja vahetada parkett, värvida seinad vms. Üürnik peab arvestama asjaoluga, et korter on samal ajal müügis ning potentsiaalsed ostjad käivad seda vaatamas ja samuti peavad nad müügi puhul võib-olla kiiresti välja kolima.“
Sucksdorffi sõnul tuleb arvestada veel ka lisaettevalmistustega, nagu näiteks korteri valmisehitamine ehk köögimööbli või garderoobi sisseehitamine. „Kahjuks täpseid tulemusi ei ole teada, kuid kindlasti aitab see arendajatel kommunaalkulusid või pangalaenu tagasi maksta,“ ütles tegevjuht vastates küsimusele, millist kasu võiks arendaja sellest saada.
Sarnaselt 1Partneriga tõdes ka Uus Maa, et üks paremini toimiv võimalus on üürimine ostuhuvilisele seniks, kuni tekib võimalus korter välja osta. Üürisumma arvestatakse korteri hinnast maha.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
Oktoobris peetakse Sossi mäel sarikapidu, sest Eesti esimene puitkonstruktsiooniga kõrghoone hakkab valmima.

Hetkel kuum

Üle 125-aastase ajalooga tööstuskvartalit arendatakse 15-minuti linna põhimõttel. (Visuaali autoriõigused: Endover).
Uudised
  • 09.10.25, 10:33
Galerii: Endover rajab Voltasse 2 kõrghoonet
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
Uudised
  • 10.10.25, 11:00
Eesti pank hoiatab kurjakuulutavate arengute eest: riskid ärikinnisvaras kuhjuvad
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim lahkab olukorda armutult.
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
City Plaza 2 arhitektuurse lahenduse on loonud Alver Arhitektide büroo arhitektid Andres Alver, Tarmo Laht, Sven Koppel ja Kristjan Värav.
Uudised
  • 10.10.25, 10:48
Galerii: Estconde pani City Plaza 2-le nurgakivi
Eesti esimese puitkõrghoone ehitus Fahle kvartalis.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele