Keskkonnaaktivistid on Keenia valitsuse vastuolulise suhkrurookasvatuse pärast Tana jõe deltas kohtusse kaevanud.
369 miljonit dollarit (u 3,6 miljardit krooni) maksma läinud projekti eesmärk on kasvatada suhkruroogu, et toota sellest etanooli ja elektrit, vahendas BBC.
Projekt kiideti heaks möödunud kuul, kuigi on selge, et see võib negatiivselt mõjutada ranniku õrnasid märgalasid. Läinud nädalal aga nõudis kohtunik, et projekti tööd peatataks, kuniks kohtusaaga kestab.
Hagejad väidavad, et projekti jätkamisega rikutaks vähemalt viit Keenia põhiseaduse sätet. Hagejaid toetab ka Keenia Nobeli preemia laureaat, keskkonnakaitsja Wangari Maathi, kes hoiatas, et riik veel kahetseb seda, kui jätab oma keskkonna kaitseta.
Piirkonnas, kus suhkruroogu kasvatama tahetakse hakata, pesitseb 350 linnuliiki, nende seas ka mitu kogu maailmas kaitse all olevat liiki. Alal elutsevad ka lõvid, jõehobud, elevandid, haruldased haid ja kahepaiksed, samuti ohustatud primaadid.
Nature Kenya hinnangul kahjustaks projekt tõsiselt 20 000 hektari suurust ala.
Kuigi projekti toetajad väidavad, et selle käimalükkamisega paraneks piirkonna majandusseis ja tööd saaksid tuhanded inimesed, ei ole keskkonnakaitsjad sellega päri, öeldes, et piirkonna kasvupotentsiaali on korralikult ülehinnatud.
Üle maailma on kõikjal biokütuste tootjaid süüdistatud selles, et nende tegevus sunnib toiduhindu tõusuteele ja jätab paljud inimesed nälga. Ühendkuningriigi abiagentuuri Oxfam hinnangul on biokütused praeguseks vaesusesse tõuganud juba üle 30 miljoni inimese.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.

Hetkel kuum

See siin on kuum teema. Välja joonistub vana ja uue katastroofiline haakumatus.
Suur lugu
  • 08.06.26, 13:04
Martin Karro: ootame arendajaid büroohoonest elamu tegemise ettepanekutega. Estonia lisamaht peatänavaga ei haaku
Pööris koidab - eluasemeturul ja linnaruumis kisub tuliseks. Miljoniruuduküsimus muutub aina päevakajalisemaks
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Saated
  • 09.06.26, 11:44
Tallinna lähiümbruse kinnisvara uurinud ajakirjanik nimetas järgmised perspektiivikad piirkonnad
Liveni tegevjuht Andero Laur omab kogemust Saksamaa pealinnast.
Uudised
  • 10.06.26, 13:05
Maaostulainel Liveni juht paneb Tallinna ja Berliini planeeringute menetlemise kõrvuti
Laur avaldab, milleks Liven raha kaasas. Tallinna planeeringute menetlemine sai temalt analüütilise hinnangu + osutab ta ka ühele olukorra juurpõhjusele
Elamuehitustandreil käib töö ja vile koos. Ehitajail kurtmiseks põhjust ei ole.
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
Üle kuu aja tagasi raadiovestluses Urmas Sõõrumaaga koorus välja tõsiasi, et arendajal tasub mõelda, et lühike kaotus on pikk võit.
Uudised
  • 09.06.26, 11:29
Sõõrumaa arenduse võlakirjad märgiti üle pea 3 korda
Võlakirjad jaotati lähtuvalt 5 põhimõttest
Mõlema hoone paigutust ja lahendust, arvestades miljööd, keskkonda ja vasakul paikneva kuulsa Pärnu rannahotelli (arhitektid Olev Siinmaa, Anton Soans, Nikolai Kusmin, 1935-1937) eraldatust puudesaluga, võib pidada õnnestunuks.
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
Galerii: Metro pani püsti Eesti kõrgeima eluarenduse tipupeo, taamal uhked vaated
Uudised
  • 11.06.26, 12:24
Galerii: Metro pani püsti Eesti kõrgeima eluarenduse tipupeo, taamal uhked vaated
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid!
“Meie praktikas tuleb seda päris sageli ette, et ühistu juhatus pöördub meie poole, loeb üles kõik maja murekohad ja tunnistab, et neil napib kõigega tegelemiseks aega, nii mõneski asjas aga ka teadmisi,“ tõdeb Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht Ronald Tõnisson.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.26, 14:27
Millal jääb korteriühistu juhatus hätta? Märgid, et maja vajab professionaalset haldust

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele