Rootis investeerimispank ja konsultatsioonifirma ABG Sundal Collier soovitas müüa Baltimaade suuruselt teise panga SEB aktsiat, sest Eesti ja Läti langustrendis olevad majandused võivad suurendada laenukahjumeid.
Oma klientidele saadetud teates leidis investeerimispank, et suurem osa Eestit ja Lätit iseloomustavatest indikaatoritest näitavad mõlema majanduse suundumist raskema maandumise poole.
„Kinnisvara hinnad on langenud 20-30% ning langevad tõenäoliselt veel 20-30%, juhindudes ikka veel kõrgest pakkumisest ja nõrkadest leibkondade sissetulekutest. Mõlemad riigid sihivad tasakaalus eelarvet, mis aga võib neis tulemusena kaasa tuua 0% majanduskasvu 2008. ja 2009. aastal,“ leidis konsultatsioonifirma analüütik.
ABG vähendas ka Baltimaade suurima panga Swedbanki aktsia hinnaprognoosi.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele