Venemaa riikliku uudisteagentuuri Interfaks
teatel pole kellelgi enam illusioone, et osseedid ja abhaasid saavad jätkata
Gruusia koosseisus. Väikerahvad nõuavad iseseisvust.
Tragöödia Lõuna-Osseetias tõmbas rahvusvahelise tähelepanu Moskvas juba ammu kuumalt arutatavale ääremaade teemale, edastab Interfaks. Täna hommikul määrati Abhaasia ja Lõuna-Osseetia liidriteks Sergei Bagapš ja Eduard Kokoitõ, kes pöördusid rahvusvahelise avalikkuse poole palvega tunnustada riikide iseseisvust.
"Kui palju peab veel voolama osseetide verd? See oli genotsiid," rõhutas Kokoitõ telefonikõnes Bagapšile. Pisut varem Interfaksile antud intervjuus teatas Bagapš, et pärast veresauna tuleb rahvusvahelisel avalikkusel nende iseseisvumist tunnustada.
Vikipedia andmetel on 1949. aastal sündinud Sergei Bagapš tunnustamata Abhaasia Vabariigi president. Presidendiametisse valiti Bagapš 2005. aastal. Aastatel 1997 kuni 1999 oli ta Abhaasia peaminister. Veel varem tegutses Bagapš ärimehe, Abhaasia komsomoli esimese sekretäri ning Abhaasia alalise esindajana Moskvas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.