Maailma suuruselt kolmas pilvelõhkuja avati
täna Hiina majanduspealinnas Šanghais.
Pilvelõhkuja, mille nimeks sai Shanghai World Financial Center, on 492 meetri kõrgune. Maailma kõrguselt kolmas ehitis jääb all Saudi Araabia tornist Burj Dubai ja Taivanis asuvast Taipei 101 hoonest, vahendas Newsru.
Hoonel on 104 korrust ning asub ta asub 381 600 ruutmeetrisel maa-alal. Esimesel 77 korrusel paiknevad kontoriruumid. 79 kuni 93 korruseni võtavad enda alla luksusliku hotelli Park Hyatt Shanghai ruumid. Viimasel korrusel asuvale platvormile, kust saab nautida kilomeetritesse ulatuvat vaadet, avatakse soovijatele tuleval laupäeval. Pilet sinna maksab aga 16 dollarit ehk 170 krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ülemiste City unikaalne asukoht, kus piltlikult öeldes kohtub Eesti Euroopaga ja vastupidi, on muutnud piirkonna nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtete tõmbekeskuseks. Lähiaastate ambitsioonikad arenguplaanid suurendavad linnaku mõju ja tähtsust mitte ainult majanduses, vaid üha enam ka kohalike elanike ja väliskülaliste jaoks. Samuti algas äsja esindusliku Eesti botaaniku ja ökoloogi Viktor Masingu järgi nime saanud ärihoone ehitus.