If Eesti Kindlustuse ASi juhatuse liige
Mihkel Uibopuu ütles, et siseminister Jüri Pihli ettekujutus turvalisuse
vähenemisest ja sellest tõusvast kindlustusfirmade tulust on puhas
spekulatsioon.
"Ega politseinike hulk teede peal ei taga korda. Sama puudutab tuleohutusnõudeid, tuleoht ei suurene, kui päästekomandosid jääb vähemaks," ütles Uibobuu.
Aripaev.ee küsis, kas siseturvalisuse vähenemine 10% võib kasvatada kindlustusmakseid või tuua lausa olukorra, kus mõnes maapiirkonnas maju tulekahju vastu enam ei kindlustata. "See on spekulatsioon," kommenteeris Uibopuu.
Kauaaegne Eesti Kindlustusmaaklerite Liidu juhatuse esimees Ain Habicht ütles täna aripaev.ee-le, et ei usu turvalisuse vähenemisest tulenevat kindlustustulu suurenemist. "Kindlustusturul on väga tugev konkurents ja ma ei usu, et kindlustusmakseid rohkem laekub. Kui inimeste sissetulekud vähenevad, hoitakse tavaliselt kindlustuselt kokku. Samamoodi on firmadega."
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Jah, see võib olla teoreetiline võimalus küll," kommenteeris Habicht võimalust, et kindlustusfirmad loobuvad kaugetes kolgastes asuvate majade kindlustamisest tulekahju vastu.
"Kindlustusfirmad arvestavad kindlasti päästekomando kaugust ja kindlustustasud võivad tõusta. Kui aga üks-kaks päästekomandot kaob, see turule tervikuna mõju ei avalda," ütles Habicht.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.