Merko Ehituse 2008. aasta esimese kuue kuu müügitulu oli 2,37 miljardit krooni, vähenedes eelmise aastaga võrreldes 4,9%.
Perioodi müügituludest teeniti Eestis 61,0%, Lätis 23,1% ja Leedus 15,9%, teatas ettevõte börsile.
AS Merko Ehitus börsiteade 29.08.2008 edastas järgnevat:
Võrrelduna 2007. aasta 6 kuuga kasvas ettevõtte müügitulu Leedus 1,6% ning vähenes Lätis 5,5% ja Eestis 6,3%. Kontserni 2008. aasta II kvartali müügitulu oli 1252,7 mln krooni, vähenedes 2007. aasta sama perioodiga võrreldes 228,2 mln krooni võrra.
Perioodi tulude vähenemise tingis majanduse üldisest madalseisust tingitud nõrk konjunktuur ehitussektoris.
Aastaga vähenesid kontserni müüdud toodangu kulud 12,6%, samas kui turustus- ja üldhalduskulud kasvasid 26,2%, moodustades müügituludest vastavalt 80,6% ja 5,0%. Teenuste ja tööjõukulude kallinemist kompenseeris perioodil edukas arendustegevus, mille tulemusena paranes kontserni puhaskasumi marginaal müügitulusse aastataguselt 9,7%lt 12,2%ni.
Kontserni 2008. aasta 6 kuu puhaskasum oli 290,2 mln krooni, kasvades aastaga 19,9% võrra ning maksude eelne kasum oli 333,8 mln krooni, kasvades aastaga 27,0% võrra. Kasumilikkusele avaldas positiivset mõju I kvartali realisatsiooni soodustanud soe talv ning elamu- ja kinnisvaraarenduse suur osakaal I ja II kvartali müügituludes.
2008. aasta esimese 6 kuu puhaskasum kujunes kontserni kõige aegade suurimaks I poolaasta kasumiks. Tulenevalt kinnis- ja elamuarendusprojektide pikast ettevalmistusperioodist kajastab saavutatud tulemus eelnevate perioodide head tööd ning ei peegelda adekvaatselt ehitusturu hetkel valitsevat madalseisu.
Esitatud aruanne kajastab AS Merko Ehitus õiguseellase AS Järvevana 2008. aasta 6 kuu majandustegevust ning finantsnäitajaid. Kuni 1. augustini 2008tegutses AS Järvevana Eestis, Lätis ja Leedus ehitusalaseid terviklahendusi pakkuva ehituskontsernina. Suuremad kontserni ettevõtted olid SIA Merks (100%), UAB Merko Statyba (100%), Tallinna Teede AS (100%), AS Gustaf (75%), OÜ Gustaf Tallinn (80%), AS Merko Tartu (66%), OÜ Woody (100%) ja AS Tartu Maja Betoontooted (25%).
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.07.26, 10:26
Kinnisvarajuhid: ostjad on turule tagasi tulnud, kuid muutunud soovidega
2
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
3
Uudised
  • 23.07.26, 06:30
Neutra Capital paisutas käivet, ent kaotas kasumis
Enamusomanik Kenneth Karpov: näeme selgelt, et ettevõtted ei otsi enam lihtsalt kontoripinda, vaid terviklikku töökeskkonda.
4
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
5
Uudised
  • 23.07.26, 10:54
Südalinna arhitektuuripärlisse kolib Rimi, kaasomanikuks on seal Toomas Tõniste
Renoveerimine läks maksma 0,5 miljonit eurot.
6
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele