• 03.09.08, 08:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mullu läks hästi kõigil peale Alexela Oili

Kui kolme Eesti suurima kütusemüüja Statoili, Neste ning Olerexi omanikud hõiskavad mullu jõudsalt kasvanud majandustulemuste üle, pidid Alexela Oili ülemused aga ligi 60 miljoni kroonise kahjumiga leppima.
"Noh, eks me ikka tuleme jah, las see aasta kestab veel," ütles Alexela Oili tegevjuht Ain Kuusik vastuseks küsimusele, kas sel aastal tullakse ligi 60 miljoni kroonisest kahjumist välja.
Kui teised suuremad kütusemüüjad nautisid kasumi kasvu 5 protsendist 1000 protsendini, pidid Alexela Oili omanikud leppima miinusega.
"Kütuse jaemüüki on eelkõige mõjutanud terav konkurents siinsete suuremate kettide vahel ning ka aktsiisitõus, mis kokkuvõttes kasumlikkust vähendab," ütles Kuusik.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Alexela Oili puhul mängis täiendavat rolli kolmes Balti riigis siiani kahe eri kaubamärgi all tegutsenud tanklate integreerimine tarbija jaoks ühtsesse süsteemi," kommenteeris Kuusik kasumi kahanemise põhjuseid, pidades silmas Uno Xi tanklate muutmist Alexela omadeks. Kuusik lisas, et raha kulus ka uue IT-süsteemi loomiseks.
Kolm ülejäänud suurt kütusemüüjat aga nurisemiseks põhjust ei leidnud, kuigi avaldati kahtlust, kas tänavu tuleb sama hea aasta.
"2008. aasta seitsme kuuga saavutatud müügikasv on osutunud kõigis valdkondades märkimisväärselt tagasihoidlikumaks kui möödunud aastal," ütles Statoili kontseptsioonijuht Kai Realo, kelle tööandja puhaskasum kasvas 2007. aastal võrreldes üle-eelmisega pea 60 protsenti, 123 miljoni kroonini.
Realo sõnul on mootorikütuse müügi kasvu pidurdanud nii 1. jaanuarist kehtestatud kõrgemad mootorikütuste aktsiisimäärad kui ka kevad-suvele langenud erakordselt kõrge mootorikütuse hind maailmaturul.
Samas on Statoil hakanud viimasel ajal aina rohkem panustama väikepoe kontseptsioonile, mis on ettevõttele ka tulu toonud. Võrdluseks võib öelda, et kui kütuste müügikäive kasvas Statoilil 18 protsenti, siis toiduainete ja muude kaupade käive 20 protsenti.
"Kasumi kujunemise seisukohast on võrdselt olulised nii mootorikütuste kui ka muude kaupade müügist saadav tulu," täpsustas Realo.
Enim kasvas kasum aga kodumaisel Olerexil - 300 000 kroonilt 5 miljoni kroonini, ka käivet kasvatas Olerex priskelt. Kahjuks polnud eile võimalik ettevõtte omanikke enne lehe trükki minekut kommentaari saamiseks tabada. Aruandes on üheks kasvu põhjuseks mainitud 2007. aasta üleüldist majanduse head seisu.
Neste direktor Indrek Kaju, kelle juhitava jaemüügifirma käive ja kasum kasvasid võrreldes 2006. aastaga vastavalt 10,7 ja 5,2 protsenti, jäi napisõnaliseks ning lausus vaid, et kasum vastas ootustele.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2026. aasta maist enam kui tuhandele objektile päästeauto enam automaatselt kohale ei sõida. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteate (ATeS) edastamise teenuse peatamine tähendab, et hooneomanikud ja valdajad peavad üle vaatama ning vajadusel uuendama tulekahju korral tegutsemise plaani, operatiivkaardi ja ATSiga seotud dokumendid.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 29.12.25, 13:07
Järgmine aasta lõpeb 1400 objektil automaatse tulekahjuteate edastamine häirekeskusesse – mida see tähendab?
2
Uudised
  • 09.01.26, 12:31
Uus Maa värske juht ennustab aastat 2026 ja näitab, millised kinnisvarabürood on võitjad
3
Uudised
  • 08.01.26, 13:23
Jaanus Laugus pani Uus Maa juhi ameti maha. Ametisse astus uus juht
Argo Pillessoni sõnul on tema eesmärk järgmise 5 aastaga ettevõtte käive kahekordistada
4
Uudised
  • 09.01.26, 11:46
Arendaja optimismi jahutab panga kainestav kommentaar
Arendaja närvideproov ja ostja rõõm
5
Suur lugu
  • 07.01.26, 13:52
Lohkulangemine ehk tõehetk eluasemeturul laieneb. Maksuküüru kadu päästab olukorra? Vaevalt
6
TOP
  • 12.11.25, 09:55
Kinnisvarafirmade TOPi üks uuenduslikumaid sihib ärilinnakuid ja puitmaju. Tal on karm prognoos
Neutra Capitali omanik ja juht nimetab 3 edutegurit, teeb 4 prognoosi ja näitab ära 4 eesootavat väljakutset. See puudutab tervet kinnisvaravaldkonda!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele