Koluvere lossi juures varises hiljuti rahapuuduse tõttu osaliselt sisse vana kivisild, mille omanike hulka kuulub ka võidusamba saagast tuntud Aivar Reivik; muinsuskaitsjad on seisukohal, et lossi ostjad olid teadlikud selle kordategemiseks kuluvatest summadest.
Kui Napoleon oleks Moskva alla marssinud läbi Eesti, oleks ta võinud seda teha üle Läänemaal asuva Koluvere lossi silla, mis valmis hiljemalt 1811. aastal, kireva ajalooga loss läks taas erakätesse 2005. aasta detsembris, vahendas ERR.
11 miljoni krooni eest sai osaühing Argonfeld 800-aastase ajalooga laguneva lossi ja muinsuskaitse nõuded kauba peale. Pool Argonfeldist on Volta oma, Volta juht ja omanik on aga võidusamba saagast tuntud Aivar Reivik. Kolm nädalat tagasi varises kolmandik silla kaarest sisse.
Auguste kinnistu haldusjuhi Kuno Vaevi sõnul on sild kavas taastada, kuna lossi teenindus käib üle silla.
Muinsuskaitseameti Läänemaa vaneminspektor Kalli Pets rõhutas aga, et amet näeb sillas eeskätt kultuurimälestist, mitte transpordisilda. "Et mälestist konserveeritakse, ja restaureeritakse, aga mälestist ei muudeta mingiks transpordisillaks. Ja transpordisilla võib ju teha kusagile teise kohta. Kui praegu lõhkuda ära olemasoleva silla kaar, ja see kõik muu, mis sinna juurde kuulub, siis sellest sillast ei jää ju mitte midagi järele, mida võiks mälestiseks nimetada."
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
2
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
3
Uudised
  • 17.06.26, 06:15
Mida pank Sinu kohta uurib, kui soovid võtta kodulaenu?
4
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
5
Uudised
  • 17.06.26, 10:26
Capital Milli omanikud müüsid Amservi Tallinna esinduse Ott Tänakule
6
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele