Vene ärimees soetas endale möödunud nädalal korteri, mis läks maksma sama palju kui Abhaasia eelmise aasta kahekordne riigieelarve, ehk 2,5 miljardit rubla mis teeb üle miljardi Eesti krooni.
Eelmisel nädalal selgus, et Moskvas on püstitatud uus kinnisvararekord. 2,5 miljardit rubla maksnud korteri soetas endale hilistes kolmekümnendates vene ärimees, kelle nime korteri vahendanud kinnisvaraettevõte Agent 002 avaldada ei soovinud. Moskva seni kalleimas korteris on põrandapinda 1300 ruutmeetri jagu, vahendas Newsru.
„Korter soetati 67 miljoni euro eest. Ruutmeetri hinnaks teeb see 51 000 eurot. Ostja eksklusiivsele korterile leidus juba nädal tagasi. Tegemist on 37-aastase vene ärimehega, kelle nimi jääb paraku saladuseks,“ rääkis kinnisvaraettevõte juht.
Rekordhinnaga korter on aga igati oma hinda väärt. Esiteks asub korter Moskva kesklinnas, eraldatud ning kõrgelt turvatud piirkonnas. Eksklusiivne korter asub 7-korruselises majas, kus asub vaid seitse korterit. Koju saamiseks ei ole vaja teha midagi muud, kui sõita autoga garaazi ja sealt astuda personaalsesse lifti, mis viib sind otse kodu ukse ette. Lisaks peavad maja teised omanikud nõustuma, et ostuhuviline on piisavalt paksu rahakotiga ning ostuks oma nõusoleku andma.
Ajakirjanikud arvutasid välja, et antud summa eest oleks saanud soetada 446 korterit Moskvas Bibirevi piirkonnas, 3,4 tonni kulda või siis rohkem kui 24,5 miljonit pudelit viina. Samuti on 2,5 miljardit rubla ligikaudu 2,5-kordne Abhaasia 2007. aasta riigieelarve.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Viimased uudised

Uudised
  • 05.08.26, 14:00
Tahad osta suvilat? Oota sügiseni
Uudised
  • 05.08.26, 10:08
Hepsor on platsis uute võlakirjadega
Lätti liikumine süveneb
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
Uudised
  • 05.08.26, 09:00
5 tunnust, mis näitavad, et Sinu firma videovalve tegelikult ei toimi
Uudised
  • 05.08.26, 08:00
Pea kõik suured ehitusfirmad kaotasid kasumit
“Käivet on lihtne kasvatada, aga suuta kasumlikult käivet kasvatada...”
Uudised
  • 05.08.26, 06:30
Üleriigiline korteritehingute hind on pealinna nägu
Uudised
  • 04.08.26, 16:12
Bonavat tabas andmeleke, klientide isikuandmed võisid sattuda kurjategijate kätte
Uudised
  • 04.08.26, 10:27
Muinsuskaitseamet kutsub esitama aastaauhindade kandidaate

Hetkel kuum

Uus Maa kutseline hindaja ja analüüsiekspert Mihkel Eliste.
Uudised
  • 29.07.26, 06:30
Kohalikud ehituspiirangud väänavad turgu ja pressivad kinnisvara hinda üles
See on juba poliitiline küsimus. Tagajärjed maksab kinni lõpptarbija
Arco Vara juht Rait Riim
Saated
  • 03.08.26, 11:17
Arco Vara juht: Lõuna-Euroopa inimesed võivad tuua Eesti kinnisvaraturule uusi ostjaid
See aasta on olnud meile järjekordne kasvuaasta, mille üle olen varjamatult uhke, rõõmustab Viljar Arakas.
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
Tehtud! Restate`i asutajaliiga ja üks omanikke Risto Abel ning Restate'i müügijuht Aleks Verner uue varanduse väravas.
Uudised
  • 28.07.26, 11:03
Galerii: Restate ostis logistikagigandi 3 keskust
Vaata, mida kõike see ost sisaldab
Arco Vara juht Rait Riim.
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
See on alles algus.
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid
Lahekalda arenduse perspektiiv.
Uudised
  • 29.07.26, 11:59
Merko jätkab üle 1000-korterilise arenduse rajamisega
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele