Eesti Panga hinnangul vähendab Eesti
Energia otsus tõsta 1. jaanuarist elektri hinda ning kava hakata hinda muutma
igal aastal tõenäosust, et Eestil õnnestub 2011. aastal eurole üle minna,
kirjutas Postimees.
«Arvestades maailmamajanduse praegust ebakindlat olukorda, on pikaajalised prognoosid seotud suure määramatusega,» kommenteeris Eesti Panga rahapoliitika osakonna juhataja Ülo Kaasik.
Ta lisas, et Eesti Panga kevadprognoosi järgi võib Eesti 2010. aasta inflatsioon olla lähedal euro kasutuselevõtu seisukohalt olulisele Maastrichti kriteeriumi väärtusele. «Kindlasti vähendavad aga kõik uued administratiivselt reguleeritavate hindade tõusud, sealhulgas elektrihinna tõus, Maastrichti inflatsioonikriteeriumi täitmise tõenäosust,» lisas Kaasik.
1. jaanuaril kallineb elekter keskmiselt 6,4 senti kilovatt-tunni eest.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?