Kinnisvara müük Eestis langes
kolmandas kvartalis viie aasta madalamale tasemele. Kinnisvaramüügi languse taga
on karmimad laenutingimused ning langenud tarbijausaldus.
Kinnistu ja maa müük langes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 26% võrra, mis tegi kolmandas kvartalis kokku 8400 tehingut. See on madalaim kolmanda kvartali tehingute arv alates 2003. aastast, vahendas Bloomberg.
Kinnisvara müük, mis on Eesti suurim tööstusharu ning mis moodustab tervelt 20% SKPst, on kolmandiku võrra kokku kuivanud. Seda pärast seda, kui Rootsi pangad Swedbank ja SEB pingutasid laenutingimusi hoidmaks majandust ülekuumenemise eest.
Kinnisvaraturu väärtus langes aastaga ligikaudu 37% -- 7,9 miljardi kroonini. Kahetoalise korteri hind, mida peetakse üheks paremini müüdavaks artikliks, langes võrreldes eelmise aastaga 10% võrra.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pakkumisele on tulnud Harku vallas, Vääna külas paiknev ärimaa krunt, mis asub vahetult Vääna–Keila-Joa maantee ääres ning pakub head nähtavust ja ligipääsu. Tegemist on asukohaga, kus Tallinna lähiümbruse laienemine ja ettevõtete kasvav ruumivajadus on juba käivitanud selge kasvutrendi – piirkonda on lisandunud mitmeid uusi äri- ja tootmishooneid.