Nädalalõpuks Washingtoni G7 tippkohtumisele
ning Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) ja Maailmapanga aastakoosolekule
kogunenud finantsliidrid on oma avaldustes selge sõnaga öelnud, et ei kõhkle
turgudele appi tõttamast ja majandusse sekkumast.
Reede õhtul tegid G7 rahandusministrid ühise viiest punktist koosneva avalduse, kus lubasid muuhulgas teha kõik vajalik, et laenu- ja rahaturud lahti sulatada ning takistada oluliste finantsasutuste kokkukukkumist. Kuidas seda kavatsetakse teha, avaldus siiski ei täpsustanud.
Ka IMFi rahandus- ja finantskomitee, fondi poliitikat kujundav kogu, tegi laupäeval avalduse, kus kiitis heaks kõik G7 riikide välja käidud lubadused. Fond andis teada, et on valmis kiiresti eraldama liikmesriikidele „märkimisäärseid ressursse”, et neil oleks rahale juurdepääs.
Kanada rahandusminister Jim Flaherty kommenteeris, et ta poleks sugugi üllatunud, kui Island ja teised riigid IMFilt praeguses kriisis laenu paluksid, vahendab Bloomberg. IMFi juht Dominique Strauss-Kahn aga rõhutas pressikonverentsil, et USA ja Euroopa riigid peavad ilmselt veel mitmeid samme astuma, et finantskriis lahendada.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.