• 17.10.08, 09:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna korteriühistud peavad koosolekuid vene keeles

Mõnede Tallinna korteriühistute koosolekutel räägitakse enamuse tahtel ainult vene keeles, avaldas eile hilisõhtul TV3 uudistesaade.
"Ühistu koosolekud toimuvad kõik vene keeles. Põhjuseks tuuakse, et enamus on venelased ning et eesti keelt ei pea rääkima, sest eestlased saavad sellest ise niikuinii aru," rääkis vene keelt mittemõistev Heli TV3 «Seitsmestele uudistele».
Suvel vastu võetud määruse kohaselt peavad kõik ühistujuhatuse liikmed oskama riigikeelt B1 tasemel. Seda aga alles 2010. aasta juuliks. See ei tähenda aga, et korteriühistud võiksid selle ajani loobuda eestikeelse teabe jagamisest.
Keeleinspektsiooni peadirektor Ilmar Tomuski sõnul tuleks kaebused esitata keeleinspektsioonile, millel on piisavalt võimu, et mõjutada korteriühistuid eestikeelset teavet jagama.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele