30. oktoober 2008

Ehitusfirma juht: hind langeb kuni 15%

AS Tallinna Linnaehitus juht Vladimir Issakov ütles tänasel Äripäeva konverentsil "Edu võti 2009", et tuleval aastal langevad ehitushinnad 10-15%.

"Kui te pole professionaalne ehitaja, peate väga täpselt läbi mõtlema, mida te tahate ja milleks. Mida täpsem projekt, seda kindlam on, et asi õnnestub," jagas Issakov näpunäiteid, kuidas tuleval aastal ehitada.

Tellijat, projekteerijat ja ehitajat käsitles Issakov võrdsete partneritena. Samas pole arhitektuuri eest vajalik alati kallist hinda maksta, leidis Issakov. "Mida vähem ehitamise käigus arhitektuurist ja projektist räägite, seda paremad need on," lisas ta.

Issakovi sõnul võiks ehituse hinna kalkuleerimisel arvestada, et alltöövõtjad saaksid oma kätega tehtud töödelt 5% kasumit.

Vastuseks küsimusele, mis saab kinnisvara ja maa hinnast pikemas kui 2-3 aasta perspektiivis ning millal hinnad taas tõusma hakkavad, ütles Issakov: "Värskes ajalehes Delovõje Vedomosti avaldatud tabel näitab, et üürihinnad langevad. Need ei peaks langema, aga kui langevad, on selge, et (inimestel - toim) pole praegu raha, aga pole ka nõudlust."

Issakov lisas, et valminud ehitiste realiseerimiseks kulub vähemalt kaks aastat.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806