1. november 2008

Saaremaa kinnisvaratehingute väärtus langes kuuga kaks korda

Saaremaal kinnisvaraga tehtud tehingute koguväärtus langes pärast septembris toimunud suvejärgset tõusu oktoobris jälle, võrreldes eelmise kuuga kaks korda.

Kui septembris tehti Saare maakonnas kinnisvaraga kokku 127 tehingut koguväärtuses 127 miljonit krooni, siis oktoobris langes tehingute arv 116-ni ja tehingute koguväärtus 61 miljoni kroonini ehk kaks korda, kirjutas Oma Saar.

Maa-ameti statistikast olid eile puudu küll kuu viimase päeva andmed, kuid ameti pressiesindaja Andres Põllu sõnul see kuu kogutulemust enam eriti ei muuda.

Uusmaa Kuressaare kontori juhataja kt Natalija Leiteni sõnul ei saaks öelda, et inimestel puudub huvi kinnisvara soetamise vastu. “Inimestel on huvi, kuid puudub võimalus osta, kuna nad ei saa pankadest laenu. Kahjuks inimestel ei ole võimalik ilma pankade toetuseta endale kodu soetada,” märkis ta.

Märgatav oli kahe kuu võrdluses kukkumine Kuressaares, kus tehti nii septembris kui ka oktoobris peaaegu võrdne arv tehinguid (18/19), kuid tehingute koguväärtus langes 89 miljonilt kroonilt 15 miljonile ehk kuus korda.

“Hetkel ei ole prognoosid ka roosilised, tundub, et 2009. aastal läheb enam-vähem samas tempos, loodame, et palju hullemaks ei lähe,” sõnas Natalija Leiten.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806