Majandusministeeriumi teatel läks kooskõlastusringile seaduseelnõu, mis võimaldab ettevõtetel ehitada tuuleelektrijaamu avamerre ja avalikele veekogudele.
Regulatsiooni puudumine on seni olnud nende ehitistega seotud majandusvaldkondade arengu takistuseks, leidis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium lisas, et kavandatavad seadusmuudatused aitavad parandada Eesti majanduse investeerimiskliimat, võimaldades suurte ehitusprojektide käivitumist sadamates ja merel.
Pärast eelnõu kooskõlastamist või märkuste tegemist 10 tööpäeva jooksul saadab ministeerium seadustepaketi muudatused valitsuse istungile, misjärel arutab eelnõud riigikogu.
Muudatused jõustuvad koos sadamaseaduse eelnõuga tuleva aasta 1. jaanuaril.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele