19. november 2008

Inglismaa üürihinnad kukkusid esimest korda viie aasta jooksul

Üürihinnad Inglismaal kukkusid viie aasta jooksul esimest korda pärast seda, kui edutud koduvahetajad paiskasid üüriturule kinnisvara, mida nad müüa ei suuda.

Uuringu kohaselt jätkavad üürihinnad 12% maaklerite arvates lähikuudel langemist. 53% maakleritest tunnistas uuringus, et täheldas viimase kolme kuu jooksul üürihinnad langemist Londonis, kirjutas Times Online.

Viimase uuringu kohaselt tõdes 12% enam maaklereid, et üürihinnad on pigem kukkunud kui kasvanud vahemikus augustist oktoobrini. See lükkas ümber varasema arvamuse, kus maaklerid kinnitasid, et üürihinnad on tõusuteel.

“Mitmed kinnisvaraga kaubitsejad on sunnitud oma korterid müümise asemel välja üürima, mis surubki üürihindasid alla,” ütles James Scott-Lee kinnisvaraspetsialistide liidust (Royal Institution of Chartered Surveyors).

Standard Poor ütles, et need kes sisenesid nn osta, et müüa turule 2006. ja 2007. aastal olid eriti haavatavad, kuna neile anti vähem laenu, mistõttu nende puhver hindade kukkumise korral on väiksem.

Prognoosi kohaselt saaks 20 kuni 40% turust negatiivset tulu, kui kinnisvarahinnad kukuvad 25, 30% eelmise aasta tasemest, nagu paljud analüütikud ennustavad. Praeguseks on kinnisvarahinnad Inglismaal kukkunud 15%.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806