Ligikaudu 15protsendine ekspordi kasv
oleks mõistlik, kuid kasv veerandi võrra on üllatav, sõnas Viljandi
Metalli juhatuse esimees Jaak Sulg.
"Sellised mahu kasvud on anomaalsed, ehk müüdi siit mingi hulk tootmist välja," kommenteeris Sulg septembris veerandi võrra kasvanud eksporti.
Sulg sõnas, et tavaliselt on kasvud olnud mõõdukad. Mõistlik oleks ca 12-15% kasvu, kuid 25% on üllatav, sõnas ta.
"Näiteks kui Balti Laevaremonditehas müüs miljardilise laeva, siis võivad tekkida hetkelised mahu kasvud," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sulg märkis, et Viljandi Metalli müük on kasvanud, praeguseni on olnud kasvutempo 10-15%, kuid tulevik on hägusam. "Pigem võib järgmine aasta tekkida langus, sest välisnõudlus praegu ikkagi väheneb. Täna täidetakse veel varasemaid ja pikaajalisemaid lepinguid," rääkis ta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.