5. detsember 2008
Jaga lugu:

Väo elektrijaam valmistub mürinal stardiks

2009. aasta alguses tööd alustavas Väo elektrijaamas käib praegu seadistamine, millega kaasneb iga päev pool tundi müra, teatas elektrijaama omanikfirma OÜ Digismart.

Seadistamise raames puhutakse torustikud auruga läbi. Sellega kaasneb lühiajaline müra, mis võib kuni 15. detsembrini põhjustada ebamugavusi elektrijaama vahetus läheduses elavatele inimestele. Auruprotsess kestab ligikaudu veerand tundi ja toimub iga päev kaks korda – hommikul kell 9 ja õhtul kell 18.

„Vabandame ümbruskonna elanike ees võimalike ebameeldivuste tõttu, kuid müra tekitav torustike läbipuhumine on jaama käivitamiseks vältimatu,“ ütles Väo Elektrijaama omanikfirma Digismart OÜ juhatuse esimees Andres Taukar.

Tallinna piirile Väole rajatava soojus- ja elektrienergia koostootmisjaama võimsus on 25 megavatti ja soojusvõimsus 49 megavatti. Elektrijaama planeeritud elektritoodang on kuni 160 gigavatt-tundi aastas ja soojusetoodang kuni 450 gigavatt-tundi aastas.

Jaama sisseseade tarnisid Siemens ja Soome firmad Noviter ning BMH Technologies. Käivitumisel asub jaamas tööle kuni 20 inimest.

Väo Elektrijaam hakkab kütusena kasutama puiduhaket, puidujäätmeid ja freesturvast. Kütusevarustuse tagamiseks on asutatud ettevõte Väo Hake OÜ.

Väo Elektrijaama omanikfirmast Digismart OÜ kuulub 75 protsenti BEN Energy OÜ-le ja 25 protsenti Dalkia grupi ettevõttele AS Tallinna Küte. BEN Energy OÜ on 90 protsendiga U.S. Invest ASile kuuluv energeetikaettevõte, mis investeerib elektritootmisse ning -jaotusse Eestis ning mujal.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee