• 10.12.08, 10:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täna kümme aastat tagasi maksis naftabarrel 9,64 dollarit

Täna kümme aastat tagasi lõppes nafta hinna eelmine langus tsükkel, mil toornafta hind langes Londoni naftabörsil ajaloo madalaimale tasemele 9,64 dollarini barrel.
Tolleaegse hinnalanguse põhjuseks oli Aasia finantskriis, mis viis paljud Kagu-Aasia riigid koos Jaapaniga majanduskriisi. Venemaa oli mõned kuud varem devalveerinud rubla, Euroopa Liit valmistus kasutusele võtma ühisraha euro (esialgu vaid arveldusrahana).
Pliivaba bensiini 95 hind Rotterdami sadamas oli siis 110 dollarit tonn ning Statoili tanklates Eestis maksis bensiiniliiter 6,40 krooni.
Selle aasta juuli alguses kerkis Brenti segu hind ajaloo kõrgeimale tasemele 147,50 dollarini barrel, mis selleks nädalaks oli kukkunud enam kui kahe kolmandiku võrra alla 40 dollarini barrel. Pliivaba bensiini 95 hind Rotterdami sadamas on 385 dollarit tonn ning Neste automaattanklates maksab 12,90 krooni liiter.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Dollar oli kümme aastat tagasi krooni võrra kallim kui täna ehk 13,28 krooni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele