18. detsember 2008
Jaga lugu:

Rapla firma keemiaõnnetus viis haiglasse 19 inimest

Eileõhtuselt keemiaõnnetuselt Raplamaal asuvas ASis Ingle saadeti haiglasse tervisekontrolli 19 inimest, kellest kaks jäeti ööseks arstide jälgimise alla.

Õnnetuskohale esimestena jõudnud reageerijad tundsid peavalu ja kurgus kipitust ning saadeti tervisekontrolli. Hiljem saadeti ennetaval eesmärgil tervisekontrolli veel seitse päästöötajat ja kolm päästetöödega seotud keemiaettevõtte oma töötajat, teatas Lääne-Eesti Päästekeskus.

Kokku kontrolliti 19 päästetöödega seotud inimese tervist. Õnnetuskohal kandsid tööd teinud päästjad hingamisaparaate ja kaitseriietust.

Häirekeskus sai teate Rapla vallas Valtu külas ASi Ingle territoorimul toimunud õnnetusest eile kell 19.10. Tsisternvagunist voolas välja kuus tonni 58%-list lämmastikhapet. Kohapeal tekkis ka tulekahju, hõõgus tsisternvaguniga ühenduses oleva pumbajaama välisseina isolatsioonimaterjal.

Praeguseks on reostus likvideeritud ja tulekahju kustutatud. Lähimad elumajad asuvad õnnetuskohast poole kilomeetri kaugusel ning päästekeskuse teatel inimestele ohtu ei olnud.

Tsisternvagunist välja voolanud lämmastikhappe ümberpumpamistööd lõpetati eile kell 22.30, reostus likvideeriti täielikult ja tulekahju kustutati kella 1.36ks.

Päästetöödel osalesid päästemeeskonnad Raplamaa päästekomandodest, Päästeameti erikeemiatalitus ning Tallinna kesklinna komando päästemeeskond ja Ingle oma töötajad.

Lämmastikhappe puhul on tegemist oksüdeeriva ainega, mis on söövitava toimega. Sissehingamisel põhjustab limaskestade ja silmade ärritust ning nahale sattudes tekitab põletust.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee