Peamiselt kinnisvara ja ehitusvaldkonna
investeeringuid koondava Merko Grupi uus ärinimi on AS Riverito, teatas
ettevõte.
Riverito suuremad investeeringud on seotud Tallinna Börsil noteeritud ASiga Merko Ehitus ja kinnisvaraarendusettevõttega E.L.L. Kinnisvara. Riverito omab Merko Ehitusest ligi 72 protsenti, E.L.L. Kinnisvara on Riverito sajaprotsendiline tütarettevõte. Lisaks on Riveritol 49protsendiline osalus ehitusmaterjalide jaekaubandusettevõttes Angroo Ehitus.
Valdusfirma nimevahetus on Riverito juhatuse liikme Tõnu Toomiku sõnul tingitud eesmärgist eristada ehitusfirma tegevus selgelt investeerimisfirma omast. "Ettevõtted on kasvanud suureks. Ärinimede sarnasus on aga tekitanud aegajalt segadust ja me soovime selle likvideerida. Muid põhjuseid ei ole, otsus on kaalutletud," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riverito põhineb Eesti kapitalil. Ettevõtte konsolideeritud käive moodustas auditeeritud andmetel 2007. aasta lõpu seisuga 4,43 miljardit krooni.
Merko suuromanik Toomas Annus
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.