• 26.01.09, 11:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ametnik võib peatselt töötada rööbiti kahel ametikohal

Uue korruptsioonivastase seaduse eelnõu järgi on ametiisikul paralleelselt lubatud töötada ettevõtjana või teise tööandja juures.
Justiitsministeerium saatis 15. jaanuaril kooskõlastusringile uue korruptsioonivastase seaduse eelnõu, mille eesmärgiks on suurendada avaliku sektori läbipaistvust ning tõhustada huvide deklareerimise süsteemi.
Ühe muudatusena täpsustatakse eelnõus ametiisikute toimingu- ja tegevuspiiranguid, sest tänane regulatsioon on justiitsministeeriumi läbiviidud analüüsi kohaselt hulga probleeme tekitanud.
"Tegevuspiirangute osas on peamiseks muudatuseks see, et lähtutakse ametiisiku kõrvaltegevuse vabaduse põhimõttest," selgitas ministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse nõuniku Tanel Kalmet.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Teisisõnu tähendab see, et üldiselt on ametiisikul lubatud ettevõtjana või teise tööandja juures töötamine välja arvatud juhul, kui esinevad alused selle keelamiseks. Selline lähenemine on kooskõlas ka põhiõiguste piiramise üldise loogikaga," lisas ta.
Kalmet tõi näiteks, et üldjuhul pole põhjust, miks peaks ametnikul olema keelatud turismitalu pidamine või kokaraamatute väljaandmine juriidilise isiku kaudu, kui ta oma ametikohustustest lähtuvalt selle firmaga tehinguid ei tee ega muud moodi kokku ei puutu.
"Täna on olukord selline, et formaalselt pannakse juhatuse liikmeks abikaasa või ämm, reaalselt aga tegeldakse juhtimisega ikka ise edasi. Uue korra järgi oleks aga kõik palju läbipaistvam ja paremini jälgitav ka juhul kui mingid asjaolud peaksid muutuma," sõnas Kalmet.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.

Hetkel kuum

Martin Rekori juhitava Lumi Capitali eestvedamisel valmisid Tallinnas Manufaktuuri kvartali üürikorterid.
Saated
  • 23.03.26, 11:08
Nii see kisubki. Üürimajade arendaja: kinnisvara hind hakkab langema
Eluasemeturg keerleb nõiaringis: üür riisub koore ja üürihinnad saavad tõusuks tuge
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Uudised
  • 19.03.26, 11:30
Unusta üürihindade kasv - seega ka müügihindade kasv. Siin on üüritootluse mitu pidurit
Vaata, millised on üürikorterite ruutmeetri keskmised pakkumishinnad Tallinna linnaosades. City24.ee portaalijuht Karin Noppel-Kokerov: üüriinvestorid on jätkuvalt surve all
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing tunneb valdkonda peensusteni ning teeb toeka ettevaate.
Uudised
  • 25.03.26, 10:58
Arendaja, maakler, müüja, ostja - see ootab Teid sel aastal ees
Vaata, mis ootab ees üüriturgu
East Capital Real Estate'i partner ja juht Albin Rosengren näitab, mida partnerlus VGP-ga East Capitalile annab. See on märkimisväärne.
Uudised
  • 25.03.26, 06:15
Taas uus ühisjõud: East Capital lõi käed Euroopa juhtiva arendajaga
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Uudised
  • 20.03.26, 09:35
Šaakalid turul: magusad korterid lähevad Tallinnas mühinal
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark annab asjatundliku ülevaate.
Uudised
  • 19.03.26, 06:30
Vaata, kuidas pealinna korteritehingu hinnad muutusid tegelikult
See on arendusala tulevane üldvisuaal. Vaata galeriist detailsemalt, mis sinna veel tuleb.
Uudised
  • 23.03.26, 10:41
Galerii: vaata, milline hakkab Tartu Peetri kiriku lähiala välja nägema
Suur-Allikmäe müügimudel on üles ehitatud paindlikult. Ostjad võivad soetada krundi iseseisvaks ehitamiseks või valida „võtmed kätte“ lahenduse.
  • ST
Sisuturundus
  • 23.03.26, 15:54
Viimsisse kerkiv elamurajoon paneb investoreid krunte jahtima
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele