Ettevõtja Martins Lauva nõudel arestis Riia ringkonnakohus täna advokaat Janis Loze vara ja pangakontod, advokaadi kinnisvaraprojektid on pandud 5,4 miljoni latiga (120 mln kr) enampakkumisele.
Lauva nõuab kohtu kaudu tagasi 1,052 miljoni latist (ligikaudu 28 miljonit kr) võlga, mida Loze pole tema hinnangul suuteline tagasi maksma. Advokaadile kuulub kas otse või teiste ettevõtete vahendusel kaks kinnisvaraarendusega tegelevat ettevõtet: Blaumanu nami ja Tango projekti. Haginõude tagatiseks palus Lauva advokaadi vara ning pangaarved arestida.
Loze nime leiab mullusest Dienas biznessi koostatud 1000 rikkaima inimese nimekirjast. Lauvale jättis ta laenu tagastamata 2008. aasta 31. detsembril.
Loze vara müügiks on välja kuulutatud viis enampakkumist. 5,4 miljoni latiga tuleb müüki tuleb terve kvartal Riia kesklinnas.
Loze pole oma maksejõuetust ametlikult tunnistanud. Advokaadibüroo Loze, Grunte Cers kodulehe andmetel nõustab Loze ettevõtteid nii ühinemistes ja ülevõtmistes, panganduses, kindlustuses, ehituses, lennunduses, konkurentsiõiguses kui ka intellektuaalomandi kaitses.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Viimased uudised

Saated
  • 13.08.26, 15:27
Hüürusse kerkiva tehisaru tehase tegijad lubavad tuua Eesti majandusse miljoneid
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Risto Abel pani Restate´i tegevjuhi ameti maha
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
Uudised
  • 13.08.26, 06:45
Arthur Taavet: 40-aastasele võiks laenu anda 30 aastaks ja 20-aastasele 50 aastaks
Ei ole mingit arusaadavat põhjust, miks peaks 20-, 30- ja 40-aastane inimene saama kodulaenu võrdselt kuni 30 aastaks
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski
Uudised
  • 12.08.26, 15:15
Korteriühistud soovivad üürisuhetes suuremat otsustusõigust
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele