Samsung Electronicsi eelmise aasta viimase kvartali müügitulu oli 10,4 miljardit eurot ja netokahjum 11,2 miljonit eurot.
Neljandas kvartalis, mis on tavaliselt hea läbimüügiperiood, mõjus elektroonikakaupade soetamisele halvasti üleilmne majanduslangus, teatas ettevõte.
Samsungi kinnitusel olid nende neljanda kvartali suurimad saavutused rekordiline mobiilide läbimüük sideseadmete ärivaldkonnas, samuti sülearvutite ja serverite jaoks mõeldud arenenud pooljuhtkettaplatvormide kasutussevõtt pooljuhtide ärivaldkonnas.
Samas kahjustas hindade ja nõudluse langus pooljuhtide ning vedelkristallekraanidega seotud ärivaldkondi. Pooljuhtide ärivaldkonna tulu neljandas kvartalis oli 2,2 miljardit eurot.
Vedelkristallekraanide ärivaldkonna tulu oli kvartalis 2,4 miljardit eurot ja tegevuskahjum 197 miljonit eurot.
Sideseadmete ärivaldkonna tulu oli neljandas kvartalis 4,3 miljardit eurot ja tegevuskasum 89,9 miljonit eurot.
Üleilmne mobiiliturg kahanes Samsungi teatel neljandas kvartalis eelmise kvartaliga võrreldes 5%. 2008. aastal kasvas turg eelmise aastaga võrreldes 14%.
Vaatamata tänavu esimeseks kvartaliks prognoositud turu aeglustumisele loodab Samsung, et sideseadmete ärivaldkonna tulemused on 2009. aastal head. Ettevõte teatel jätkatakse põnevate odavate mudelite pakkumist uutel turgudel, suurendades kasumlikkust tegevuse ja turunduse efektiivsemaks muutmisega.
Peale selle suurendab Samsung tänavu kallite puutetundliku ekraaniga mobiilide ja nutitelefonide valikut ning loodab laiendada koostööd võrguettevõtjatega.
Digimeedia ärivaldkonna viimase kvartali müügitulu oli 1,4 miljardit eurot ja tegevuskahjum 95,6 miljonit eurot. Samsung püüab hoida sel aastal maailma televiisorituru liidri positsiooni, lastes müüki uued LED-telerid ja õhukesed televiisorid ning laiendades müügikanaleid.
Selle aasta esimeses kvartalis – mis on selle tööstusharu puhul tavaliselt vähese läbimüügiga – ootab Samsung aeglast turukasvu, sest üleilmse majanduslanguse tõttu kulutatakse üha vähem.
Samsung jätkab ettevalmistustega olla majanduse kasvades turul teistest parem, suurendades tehnoloogilist edumaad. Ettevõte püüdleb suurema kasumlikkuse poole selgelt erineva otstarbega toodete pakkumise ja kuludega seotud konkurentsivõimelisuse abil, seisab Samsungi teates.
2008. aastal kokku oli Samsungi konsolideerimata tulu 41 miljardit eurot, tegevustulu 2,3 miljardit eurot ja netotulu 3,1 miljardit eurot.
Samsung Electronicsi konsolideeritud müügitulu oli 2007. aastal ligi 105 miljardit USA dollarit. Äriühing, mille 62 riigi 134 kontoris töötab 150 000 inimest, koosneb neljast peamisest ärivaldkonnast: digimeedia, vedelkristallkuvarid, pooljuhid ja sideseadmed.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Viimased uudised

Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/varjamatult-uhke-viljar-arakas-konkurentidele-utlen-et-tehke-jarele-voi-makske-kinni
Uudised
  • 31.07.26, 06:00
Iraani sõda toob intressimäärade tõusu
2 põhjust, miks Euroopa Keskpank viimati jättis intressid tõstmata
Uudised
  • 30.07.26, 14:14
Korterimüügi 5 olulist komistuskivi - neid ostja märkab
Uudised
  • 30.07.26, 13:45
Eesti investoritele toetuv Leedu kinnisvarahaldaja laienes Kesk-Euroopasse
Uudised
  • 30.07.26, 10:38
Liveni II kvartal tõi kahjumi, ent ettevaade on optimistlik
uvel portfelli lisandunud projektid hakkavad ettevõtte hinnangul toetama eelkõige 2028. ja 2029. aasta majandustulemusi.
Uudised
  • 30.07.26, 10:12
Arco Vara müüs padelikeskuse ja suunab raha elamuarendusse
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
Uudised
  • 30.07.26, 06:45
Euribor tõuseb. Kuidas pääseda kodulaenu kuumakse tõusust? 4 võimalust

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele