Venemaa valmistub kiitma heaks uut
riiklikku julgeolekustrateegiat, mis pöörab senisest rohkem tähelepanu
energiateede kaitsmisele, võimalike vastastena nähakse ka USA-d ja NATO-t.
Uus strateegia peaks näitama, mis võib Venemaad järgmise kümnendi jooksul kõige enam ohustada. Uudsena pööratakse tähelepanu võimalikule vajadusele kasutada jõudu ka äris ehk võitluses nafta- ja gaasivarude pärast, vahendas ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".
USA-ga jäädakse Kremli ootuste järgi vastaspoolustele - ehkki seda rohkem ühepoolselt.
Välispoliitika eksperdi Fjodor Lukjanovi sõnul huvitab Venemaa kui selline Ameerikat vähe. Nii võibki uus strateegia peegeldada pigem soovunelmaid ka teistel rinnetel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Politoloog Dmitri Oreškini arvates aga jääb kõik paberile, kuna tema hinnangul on see puhtalt PR-asi, mida keegi järgima ei hakka.
Oreškini sõnul elab Venemaa valusalt üle, et teda ei kardeta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.