25. veebruar 2009

Eesti Ehituse tütar koorib tütretütarde palgast kolmandiku

Eesti Ehituse kontserni teede-ehitaja Aspi loodab koorida oma tütarfirmade töötajailt kolmandiku palgast, ehkki lepingud teede hooldamiseks ja ehituseks on firmadel jätkuvalt olemas, kirjutas Postimees.

Kuigi Aspi juhatuse 18. veebruari otsus pani ettevõttele formaalselt kohustuse tütarfirmade AS Järva Teed ja OÜ Hiiu Teed töötajatega palga vähendamise üle läbirääkimistele asuda, kirjutas sama otsus läbirääkimiste tulemuse juba ette.

Nii on Aspi juhatus otsustanud, et ülehomsest loobuvad infotehnoloogia- ja personalitöötajad 15 ning töölised 30 protsendist palgast, Aspi juhatuse esimees Erkki Suurorg suure palgakärpe põhjuseid selgitada ei soovinud.

Kuni kolmandiku suurune palgakärbe on viimane ja suurim «üllatus» reas, sest juba sügisel kadus võimalus kesise palga juures ületundide tegemiseks, 12. veebruaril teatas ettevõte, et soovib raskete majandusolude tõttu töötajatega puhkuse lühendamises kokku leppida. Et kokkulepet ei saavutatud, hoiatas firma töötajaid: kümneprotsendiline palgakärbe on vältimatu.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806