26. veebruar 2009

Eesti ehitajad käisid Ukrainas orjatööl

“Katkuks” kutsutud ärinaine peibutas Eesti ehitajad Odessasse villasid ehitama, kuid kohapeal pidid mehed tasuta töötama, et mitte bandiitide käest peksa saada.

Vladimir Z toimetas tallinlanna Evi-Julia Stumbrisega (hüüdnimega Tšumaa, vene k Katk-toim) sõlmitud kokkuleppe alusel Odessasse mitu ehitusbrigaadi, kellele aga raha ei makstud ning keda sunniti vigast ehitustööd tegema, kirjutas Eesti Ekspress.

2008. aasta suve algul pakkus Evi Vladimirile meelitavat tehingut: naisel oli Odessas neli ehitusobjekti, kuhu vaja ehitusbrigaade, palgaks lubati 1000 eurot kuus.

Naine tutvustas Vladimirile ka oma "katust" - Anatolit, kes sõidab parempoolse rooliga valge Jaapani autoga, kaitseb Evit ning töötab Ukraina julgeolekuteenistuses SBU (Služba Bezpeki Ukrainõ on KGB mantlipärija - toim).

Ehitusbrigaade kohtles Evi omamoodi: kohale saabudes sõimas ta alustuseks kogu seltskonna läbi ning teatas, et kui ei tehta nii nagu ta ütleb, lähevad kõik kuuks ajaks illegaalsete töölistena kinni. Hüsteeriline naine ähvardas mehi julgeoleku ja bandiitidega ühekorraga.

Vladimir valgustas ka Ukraina korruptsioonivastase võitluse talitust, kuid seal ei võetud tema avaldust puudu oleva kuupäeva tõttu menetlusse, samuti tuvastas Eesti keskkriminaalpolitsei, et Evi pole kuritegu sooritanud ning palgavaidluses pöördugu töölised kohtusse.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474