13. märts 2009

Rull: Eesti kehv maine teeb nime vahetamise lihtsaks

Eestit peetakse praegu juba küsitava mainega riigiks, mis teeb nimest loobumise ka ettevõtte jaoks lihtsamaks, pakkus Eesti Ehituse nimevahetuse põhjuseks suhtekorraldusfirma Rull Rumm juhataja Ivo Rull.

„Eesti on tänaseks muutunud maailmas pigem juba küsitava mainega riigiks. Seega pole Eesti nimest loobumine ettevõtjatele suur probleem,“ ütles Rull ning lisas, et väiksuse tõttu on Eesti paratamatult vähetuntud.

„Kui ettevõtte strateegia on tegutsemine rahvusvahelistel turgudel, siis on Eesti-kesksust rõhutava nime muutmine igati loogiline samm,“ pidas Rull nimevahetuse plaani mõistlikuks. Ta tõi näiteid, et ka peamiselt eestimaisel turu tegutsevad ettevõtted nagu Eesti Telefon ja Eesti Mobiiltelefon on Eestit rõhutavast nimest lahti ütelnud.

Eestimaiste nimede kadumisse Rull Rumm juhataja ei usu ning möönis, et kohalikud transpordi, infrastruktuuri, toiduainetööstuse, meelelahutusäri vms ettevõtjad saadavad eestimaisuse rõhutamist edukalt ära kasutada.

Eesti Ehitus kutsub kokku aktsionäride erakorralise koosoleku, et muuta ettevõtte nimi. Põhjuseks tuuakse ärinime Eesti-kesksus ning seetõttu tehakse erakorralisel koosolekul ettepanek valida ja kinnitada uus nimi, mis häälduselt, kirjapildilt kui ka sisuliselt oleks tähenduslikult rahvusvahelisem.

Erakorraline aktsionäride koosolek toimub 26. märtsil.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474