Meresüsteemide instituudi direktori Jüri
Elkeni hinnangul on Nord Streami keskkonnamõjude aruandes siiani palju
küsitavusi, edastab ERRi uudisteportaal.
Elken ütles ETV hommikuprogrammis „Terevisioon“, et gaasitrassi poolt keskkonnale tekitatavat võimalikku kahju ei ole adekvaatselt hinnatud. Teadlane selgitas, et merepõhja setete ja mürkide liikumist on küll hinnatud modelleerimismeetodil, kuid lähteandmed selleks praktiliselt puudusid.
Elkeni sõnul saab võimalikke riske jagada mitmesse faasi: ehituse käigus tekkivad ohud, katsetusel tekkivad riskid, juhtme käitamine ning lõpuks gaasijuhtme demonteerimisel tekkivad häired.
Elken märkis, et kavandatava Nord Streami kõige mustem stsenaarium oleks gaasijuhtme purunemine ning suure koguse gaasi nii vette kui ka õhku sattumine.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tallinna keskseimasse piirkonda on müügile saabunud võimalustega objekt - Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) otsib omanikku kinnistule aadressil Liivalaia tänav 24, mis oli varasemalt kasutusel aastaid kohtuhoonena.